W sobotę 6 czerwca br. impreza plenerowa „Hucuły w Karpatach” w Rudawce Rymanowskiej. Oprócz występów zespołów oraz pokazów koni huculskich dodatkowo odbędą się pokazy strojów, rękodzieła i malarstwa, promocja i degustacja karpackich potraw, a także gry i zabawy dla dzieci.
W niedzielę, 7 czerwca br. w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbędzie się święto kultury ludowej, na które zjadą twórcy z całego regionu. W tym roku zaprezentują pasjonujące tradycje garncarskie.
Czas Dobrego Sera Sandomierzu czyli V Ogólnopolski Festiwal Nieskończonych Form Mleka
W pierwszy czerwcowy weekend (6-7 czerwca br.) do Sandomierza już po raz piąty przyjadą serowarzy z całej Europy, a w ślad za nimi tysiące smakoszy sera.
W Ustrzykach Górnych w Zajeździe Pod Caryńską przez dwa dni (29-30.05.) debatowano nad sposobami odtworzenia serowarstwa w Podkarpackiem, tak różnorodnego i ciekawego przed II wojną światową i tak ograniczonego w swej produkcji obecnie.
Zapytanie ofertowe z dn. 19.05.2015 r.
Stowarzyszenie "Pro Carpathia" zaprasza do składania ofert na wykonanie i dostawę materiałów promocyjnych zgodnie ze specyfikacją w zapytaniu ofertowym w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy” współfinansowanego ze środków Szwajcarii w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Zapytanie ofertowe z dn. 19.05.2015 r. (przewodnik Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki z mapą)
Stowarzyszenie "Pro Carpathia" zaprasza do składania ofert na koszt usługi obejmującej opracowanie redakcyjne, zakup tekstów, zdjęć, projekt graficzny, skład DTP, korektę oraz druk przewodnika Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki z mapą w nakładzie 2000 kpl. (przewodnik z mapą), zgodnie ze specyfikacją w zapytaniu ofertowym.
Jeśli tak, to warto się wybrać na X Wojewódzką Jubileuszową Majówkę Pszczelarską, która odbędzie się w niedzielę, 31 maja br. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej (gm. Lubaczów). Czekają tam na zainteresowanych m.in. targi pszczelarskie, ogrodnictwa, rzemiosła oraz zdrowej żywności.
Dzień Dziecka w Dworze Kombornia
Na ten dzień czekają dzieci każdego roku. To czas spotkań w gronie rówieśników, zabaw i wspólnie spędzonych chwil z zazwyczaj zapracowanymi rodzicami - to ważne dla każdego dziecka. Warto aby pamiętał o tym, w Dniu Dziecka każdy rodzic i dlatego warto się wybrać ze swoimi pociechami tego dnia do Dworu Kombornia, na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki.
Gmina Gorzyce promuje lokalne produkty w tarnobrzeskim starostwie
Rusza akcja promująca żywność i płody rolne produkowane przez rolników i wytwórców, lokalnych twórców i przedstawicieli małych firm.
Region smaczny, jak nigdy
Bieszczady to nie tylko bezkres, odpoczynek, przyroda, wolność. Bieszczady to także zabytki, muzea, sztuk, ludzie i… dobre jedzenie. Oprócz wybornych karczm i restauracji są tu także miejsca gdzie przygotowują niezwykłe sery czy wyborne wędliny. Właśnie te ostatnie powstają w Wetlinie, gdzie działa – od 2013 r. - rzemieślnicza Bieszczadzka Wędzarnia Łuka.