Aktualności

Z miłości do miasta, dobrego smaku i aromatu

  • 29-06-2020

Kawa w Podkarpackiem z oczywistych powodów nie rośnie, ale jest tutaj sprowadzana i na miejscu w lokalnych palarniach wypalana, a także robione są z jej różnych gatunków różne – często bardzo oryginalne - mieszanki.

Temat „kawy” zresztą w Podkarpackiem jest niezwykle ważny. Mamy w Rzeszowie lokal Kawa Rzeszowska, w Przemyślu w Kawiarni Selfier można się napić kawy przemyskiej, istnieje także „Kawa Krośnieńska” o czym przekonaliśmy się całkiem niedawno w… Krośnie. Zauroczyła nas swoim smakiem i aromatem i stąd szybka decyzja: kawę krośnieńską można od teraz kupić w e-sklepie Podkarpackie Smaki.

Producenci zachwalają, że kawa ta jest jak miasto Krosno: urzekająca, przyjemna, o wyrazistym charakterze, jak dobry przyjaciel pomoże przetrwać trudny dzień. Jej nuty smakowe, jak krośnieńskie krajobrazy, wywołują błogi uśmiech na twarzy. Kawa Krośnieńska to mieszanka 80% arabiki i 20% robusty. Ziarna wykorzystane do stworzenia Kawy Krośnieńskiej pochodzą z Ameryki południowej oraz Azji. Jak na ziarna z Ameryki Południowej przystało jest słodycz, jest aromat i są przyjemne czekoladowe nuty. Mocy dodają mieszance azjatyckie ziarna, a ich przyjemna kwiatowa słodka woń urzeka jeszcze zanim zdążysz ją zaparzyć. Może więc warto spróbować?!

Więcej informacji o kawie krośnieńskiej – w wersji ziarnistej i mielonej - znajdziecie w naszym e-sklepie Podkarpackie Smaki: https://www.sklep.podkarpackiesmaki.pl/service/search?category=&phrase=kawa

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION