Aktualności

Żurki z Wolicy

  • 10-06-2020

Co najbardziej smakuje japońskim turystom w Polsce? Żurek! Dzieje się tak odkąd tej zupy na zakwasie z czosnkiem, chrzanem i mocnym mięsnym wywarem, skosztował w trakcie pobytu w naszym kraju cesarz Akihito. Dziś wielu japońskich turystów kupuje właśnie żurek w proszku, jako pamiątkę z Polski.

Firma RAVIX Barbary i Pawła Dygdoń z Dębicy - członek Klastra Podkarpackie Smaki - od czterech lat produkuje naturalne zupy bez konserwantów: żurek, barszcz biały i czerwony w szklanych butelkach. Od początku wytwarzane są metodą tradycyjną, kiszą się 2-3 dni w 160-litrowych beczkach atestowanych, przeznaczonych do produkcji spożywczej. Barszcze i żurki są tworzone według własnych receptur, a półprodukty do ich powstania skupowane są od podkarpackich rolników i w lokalnych zakładach. Zakwasy charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem, barwą oraz gęstością. Koncentraty przydatne są do spożycia w terminie 60-90 dni.

Żurek z Wolicy to tradycyjny zakwas odznaczający się jasną, owsianą barwą oraz naturalną mętnością. Pikantnie kwaśny smak z czosnkową nutą nadają mu wysokiej jakości płatki owsiane, otręby oraz świeży czosnek. Zupa przygotowana na jego bazie jest lekka i pożywna. Z kolei barszcz biały z Wolicy przypomina żurek konsystencją, zapachem i kolorem, jednak jego smak jest delikatniejszy, dzięki użytej do kwaszenia mące pszennej, powstającej z ekologicznie uprawianych ziaren.

 

Żurek z Wolicy:

https://www.sklep.podkarpackiesmaki.pl/produkt/zupy-i-dania-gotowe/zurek-z-wolicy

 

Żurek grzybowy z Wolicy:

https://www.sklep.podkarpackiesmaki.pl/produkt/zupy-i-dania-gotowe/zurek-grzybowy-z-wolicy

 

Barszcz biały z Wolicy:

https://www.sklep.podkarpackiesmaki.pl/produkt/zupy-i-dania-gotowe/barszcz-bialy-z-wolicy-500ml

 

Barszcz Czerwony z Wolicy:

https://www.sklep.podkarpackiesmaki.pl/produkt/zupy-i-dania-gotowe/barszcz-czerwony-z-wolicy-500ml

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION