KALENDARZ IMPREZ

, 16 Czerwca 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktualności

XVI Gala Myśliwska w Horyńcu-Zdroju za nami

  • 10-09-2018
Kaczka z kurkami i kopytkami
Kaczka z kurkami i kopytkami
Kaczka z farszem z podrobów
Kaczka z farszem z podrobów
Pasztet i pieczeń z jelenia
Pasztet i pieczeń z jelenia

Niedzielna Gala połączona była z obchodami 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz IV Powiatowym Festiwalem Tradycji i Kuchni Myśliwskiej. Impreza odbyła się w Parku Zdrojowym, a organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które cieszyły oko, ucho i… żołądki przybyłych.

 

Pokazy kulinarne i degustacje dziczyzny przygotowano dla wszystkich. Natomiast dla komisji jurorskiej – w ramach IV Powiatowego Festiwalu Tradycji i Kuchni Myśliwskiej – poszczególne koła łowieckie wykonały specjalne dania, w czasie oceny których uwagę zwracano na smakowitość potraw, wygląd i estetykę podania oraz oryginalność serwowanych dań. Generalnie królowały gulasze i bigosy, ale wybrane przez jurorów trzy koła łowieckie zaproponowały pomysły, które mocno utkwiły w pamięci smaku.


Pierwsze bezapelacyjne miejsce przyznano Kołu Łowieckiemu „Sokolik” z Horyńca-Zdroju za rewelacyjną dziką kaczkę z kurkami i kopytkami. Drugie miejsce przypadło KŁ „Hubert” z Oleszyc za kaczkę z farszem z podrobów (szczególnie one były interesujące). Trzecią pozycję na pudle otrzymał „Talerz obfitości” czyli pasztet i pieczeń z jelenia od KŁ „Ryś” z Lubaczowa.

 

Następnie zdegustowano nalewki. I miejsce uzyskała nalewka z rokitnika (KŁ „Hubert” z Oleszyc), II – dereniówka (KŁ „Sokolik” z Horyńca-Zdroju) i III – pigwówka (KŁ „Łoś” z Oleszyc).

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION