KALENDARZ IMPREZ

Środa, 16 Stycznia 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Aktualności

Przejedzonym proponujemy… pierogi

  • 09-01-2018
Anna Szelc-Dyląg i Robert Szelc
Anna Szelc-Dyląg i Robert Szelc

„Pierożek” AR Szelc Sp. J. w Krośnie to rodzinna firma założona w 1995 r. przez Marię Szelc - energiczną kobietę, która postanowiła podzielić się z innymi swoimi rodzinnymi przepisami na domowe dania. Ich receptura oraz sposób produkcji od początku do końca bazują z kolei na starych, sprawdzonych przepisach jej mamy. I niezmiennie od lat wyroby oferowane przez firmę wykonywane są ręcznie na każdym etapie produkcji.

Ich w 100% ekologiczne pierogi z mięsem (13,72 zł) oraz tradycyjne pierogi z kapustą (11,51 zł) dostępne są w e-sklepie www.sklep.podkarpackiesmaki.pl

 

Od 2010 r. spółką opiekują się i zarządzają jej dzieci: syn Robert oraz córka Anna. Zmiana zapewniła powiew innowacyjności: rodzinny duet włączył do produkcji nową linię - dania ekologiczne.

Przepisy  w rodzinie Szelców przekazywane są z pokolenia na pokolenie, dzięki temu dania oferowane przez firmę smakują zawsze jak typowo domowe. Bazując na nich właściciele inspirowani aktualnymi trendami ciągle pracują nad poszerzeniem i rozwojem oferty. Do nowych przepisów wplatają elementy klasycznej, dawnej kuchni karpackiej, niezwykle bogatej i zróżnicowanej z powodu przenikania się różnych grup etnicznych.

Najwyższą wagę przywiązują do jakości wyrobów, dlatego też nie zawierają one żadnych środków konserwujących, sztucznych barwników, polepszaczy smaku czy składników sztucznie wydłużający ich termin przydatności do spożycia. Ciągle udoskonalana oferta zawiera ponad 30 rodzajów wyrobów. Ich specjalnością są oczywiście ręcznie lepione pierogi z klasycznymi lub unikatowymi nadzieniami. Oprócz pierogów firma przygotowuje również m.in. uszka (z mięsem, z grzybami), krokiety (z mięsem, z kapustą), naleśniki z serem, kopytka, łazanki z kapustą, pyzy z mięsem, gołąbki (z mięsem, z grzybami) oraz placki i paluszki ziemniaczane.

 

W Krośnie działa certyfikowana linia produktów ekologicznych, na której powstają łazanki, naleśniki, uszka i osiem rodzajów pierogów. Gama tych dań domowych opiera się o współpracę z certyfikowanymi dostawcami z Bieszczadów, w których gospodarstwach nie stosuje się sztucznych nawozów, środków chemicznych, antybiotyków i hormonów, uprawiane tam rośliny nie są też modyfikowane genetycznie.

Wpisanie „bieszczadzkich pierogów” na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz uhonorowanie spółki  w 2013 r. tytułem laureata Polskiego Producenta Żywności są potwierdzeniem jej starań o jakość i zachowanie tradycji.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION