KALENDARZ IMPREZ

Poniedziałek, 16 Lipca 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Aktualności

Manufaktura mile zaskoczy podrobami

  • 06-10-2017
Flaki cielęce
Flaki cielęce
Potrawka z serc i żołądków
Potrawka z serc i żołądków
Gulasz z sarniny
Gulasz z sarniny

Przez kilka dni trwało otwarcie, a właściwie uroczyste przeistoczenie się Restauracji Manufaktura w Browar Manufaktura Rzeszów​ (ul. Słowackiego 19), który zajmuje sporą część Pasażu Rzeszów. Od razu stał się on także największym browarem restauracyjnym w Podkarpackiem, na piwoszy, ale i nie tylko, czeka tu blisko 500 miejsc siedzących w lokalu, na antresoli i na tarasie od str. ul. Słowackiego, ale ta część z racji pogody użytkowana będzie dopiero na wiosnę.


Jego główną częścią jest 10-metrowy bar, z którego serwowane jest wytwarzane na miejscu na bazie czeskich receptur z chmielu Žateckýego piwo. Nad procesem produkcji czuwa Wojciech Szczepański, który wcześniej pracował w Browarze Łańcut.

 

W Browarze czekają cztery rodzaje piwa, w których zawartość alkoholu nie przekracza 5,5%. Są to: klasyczny czeski Pils (lekki z wyczuwalną goryczką), piwo ciemne, piwo pszeniczne (mętne, lekkie, jasne z nutami owocowymi i przyprawowymi) oraz piwo nowofalowe czyli Pale Ale z cytrusowymi nutami amerykańskiego chmielu.

 

Do głównego produktu browaru – piwa - przygotowano oczywiste menu w postaci burgerów, golonki marynowanej w piwie, tatara oraz pieczonych żeberek. Na bardziej wymagających czeka oryginalny krem z pieczonego boczku z ozorami na grzance, tradycyjny rosół, krem z pomidorów, żur czy aromatyczne flaki cielęce. Ewenementem są dania z podrobów np. potrawka z żołądków i serc z plackami z grubo tartych ziemniaków, a zaskoczeniem... gulasz z sarniny z kaszą gryczaną - rewelacyjny. Są także dania dla… wegetarian w postaci włoskich makaronów, a dla mniej wybrednych całkiem niezłe pizza.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION