KALENDARZ IMPREZ

Środa, 25 Kwietnia 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Aktualności

Smak tradycji zamknięty w słoju

  • 18-05-2017

Najprawdziwszą podkarpacką kiełbasiankę, według receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie przez wędliniarzy z naszego regionu Zakład Mięsny Smak-Górno w Górnie produkuje od ponad 15 lat.

 

W słoikach znajdziemy aromatyczną masę mięsną, o zapachu wiejskiej kiełbasy, zwięzłą, dającą się łatwo kroić nożem, z niewielką ilością smakowitej galaretki i warstwą tłuszczu na powierzchni. Kiełbasianka ma głęboką, wyrazistą szarą barwę, charakterystyczną dla dobrze wypieczonego mięsa. Można ją uzyskać tylko dzięki użyciu najzwyklejszej soli kuchennej. W ich kiełbasiance nie ma żadnych konserwantów, polepszaczy, utrwalaczy czy innych współczesnych dodatków. Wszystko jak dawniej, wyłącznie w oparciu o starannie dobrane składniki i naturalne przyprawy, dlatego wyrób wpisany został w 2007 r. na „Listę Produktów Tradycyjnych” prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa oraz jest certyfikowany znakiem Q „Jakość Tradycja”.

 

Jednak najlepszym dowodem jakości i uznania jest wielka popularność wśród klientów, gdyż jest ceniona i bardzo chętnie kupowana zarówno ze względu na smak, jak i możliwość wszechstronnego kulinarnego zastosowania. Smakowicie wypada w formie dodatku do wielu tradycyjnych potraw. Wzbogaca smak bigosu, gołąbków, krokietów, łazanek, kapuśniaczków. Doskonale sprawdza się także jako dodatek do innych, nowocześniejszych obiadowych potraw i mięsnych przekąsek. Z kiełbasianką szybko zrobimy pyszne risotto, sycącą zapiekankę ziemniaczaną i aromatyczną pomidorową lasagne.

Kiełbasianka jest idealna dla wszystkich, którzy chcą szybko, prosto i smacznie gotować. Jest przydatna w gotowych przepisach, idealna do wykorzystania we własnych, nowych recepturach, w towarzystwie ulubionych dodatków.


Słoiki z Kiełbasianką Tradycyjną z Górna – i nie tylko z nią, można wybrać takżę Kiełbasiankę z dziczyzną - możecie kupić w sklepie internetowym www.sklep.podkarpackiesmaki.pl

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION