Aktualności

Wesele z dobrym smakiem

  • 27-04-2017
Szef Kuchni Arkadiusz Wejer
Szef Kuchni Arkadiusz Wejer
Dziennikarze-testerzy
Dziennikarze-testerzy
Roladki z cukinii ze szparagami
Roladki z cukinii ze szparagami
Wątróbka kacza
Wątróbka kacza
Gołąbki z kaszą gryczaną i borowikami
Gołąbki z kaszą gryczaną i...
Comber z królika w kapuście
Comber z królika w kapuście
Ciasto marchewkowe z lukrem
Ciasto marchewkowe z lukrem

Zadanie posmakowania i opisania swoich wrażeń – w ramach wydarzenia Restaurant Week w Rzeszowie – w Restauracja Wesele przy Hotelu Bristol Tradition & Luxury (Rynek 20) wzięli na siebie dziennikarze Magdalena Pokrywka-Osip i Mirosław Osip. W iście żołnierskim stylu przedstawili swoje wrażenia z degustacji pomysłów kulinarnych sygnowanych przez – jednego z najlepszych w naszym regionie - Szefa Kuchni Arkadiusza Wejera.

 

Przystawki:

Wersja vege: roladki z cukinii ze szparagami, kozim serem na purée buraczanym. Przystawka świeża, dobrze skomponowana. Purée buraczane z jednej strony łagodzi smak koziego serka (z Rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego „Figa” Maziejuków z Mszany), z drugiej zaś podbija smak zwiniętych w ruloniki grillowanych plastrów cukinii. Towarzystwo miękkich składników uzupełniają chrupiące zielone szparagi. Wszystkiemu smak dodaje koperek.

 

Wersja mięsna: wątróbka kacza w sosie imbirowo-żurawinowym z proziakami z czarnuszką oraz truskawki. Ta wersja jest zdecydowanie cięższa. Smażona wątróbka i mini proziaki, mimo że te ostatnie są z czarnuszką, a wszystko podane jest w sosie imbirowo-żurawinowym, mogą być nieco przytłaczające. Dobrze, że towarzyszą im koperek i truskawki, bo dzięki nim potrawa jest jednak smaczna. My zastąpilibyśmy wątróbkę fois gras z certyfikowanej hodowli.

 

Danie główne:

Wersja jarska: gołąbki z kaszą gryczaną i borowikami na sosie z papryki i szparagami. Wyobrażenie o tradycyjnych gołąbkach możemy schować do kieszeni. Oto gołąbki w nowoczesnej formie ściętych ruloników. Tradycyjny smak kaszy gryczanej z borowikami przebija znakomity sos paprykowy. Uzupełnieniem kolorystyki są zielone chrupiące szparagi, a formę potrawy kształtuje garnirunek z ciasta naleśnikowego w kształcie plastra miodu oraz cieniutkie julienne z groszku cukrowego.

 

Wersja mięsna: comber z królika duszony w kapuście na purée z pasternaka w sosie z miodu pitnego. Podobnie jak w przypadku przystawki, i w daniu głównym wersja mięsna jest cięższa, ale głównie za sprawą sosu z miodu pitnego. Mięso królika uduszone w kapuście włoskiej jest bez zarzutu, bardzo smaczne, aczkolwiek do purée z pasternaku przydałaby się ostrzejsza nuta, i w smaku i w kolorze - może dereń? To jednak tylko nasze wariacje na temat. Szef kuchni Arkadiusz Wejer wie co robi i w takiej wersji śmiało polecamy to danie.

 

Deser:

Ciasto marchewkowe z lukrem pomarańczowym, truskawkami i nutą wanilii. Według nas najmocniejszy punkt zestawu. Przypominające piernik ciasto marchewkowe wygląda jak suflet, choć nim nie jest. Smakuje wybornie. Ze spożyciem nie należy zwlekać, aby lukier pomarańczowy nie zdążył zastygnąć. Nuta wanilii i truskawki nie tylko tworzą świetny garnirunek, ale i dopełniają smak deseru.

 

Magdalena Pokrywka-Osip i Mirosław Osip

Ambasadorzy Dobrego Smaku

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION