Aktualności

Nabór do Studium Praktycznego Winiarstwa 2017

  • 13-10-2016

Na zajęcia w Podkarpackiej Akademii Wina co dwa tygodnie przez cały rok przyjeżdżają do Jasła ludzie z całej Polski. Uczą się trudnej sztuki winiarskiej od najlepszych fachowców w swoich dziedzinach. Pod okiem praktyków sami zakładają winnicę, opiekują się nią przez cały rok, uczą się oceniać i degustować wino. A na egzaminie dyplomowym muszą zaprezentować zrobione na zajęciach własne wino. Nabór na trzecią edycję Studium Praktycznego Winiarstwa 2017 już trwa. Liczba miejsc ograniczona.

Od kilkunastu lat Podkarpackie ugruntowuje swoją pozycję jako centrum edukacji winiarskiej w Polsce. Zwieńczeniem tych działań,  jest utworzona w 2014 r. Podkarpacka Akademii Wina w Jaśle, prowadzona przez Fundację Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”. Partnerem projektu jest Miasto Jasło.

Sztandarowym projektem PAW jest roczne Studium Praktycznego Winiarstwa.  Przedsięwzięcie idealnie wpisuje się w potrzeby rozwijającego się w dynamicznym tempie polskiego winiarstwa. Jego celem jest wykształcenie winiarzy praktyków, którzy poradzą sobie samodzielnie z uprawą winorośli i wyrobem wina na profesjonalnym poziomie.

SPW obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych (po 16 godzin każdy), z czego ponad 100 godzin stanowią zajęcia praktyczne, odbywające się w winnicy i winiarni. - Program zajęć przystosowany jest do cyklu wegetacyjnego winorośli i sezonowego cyklu produkcji wina, aby jego uczestnicy mogli w praktyce przećwiczyć wszystkie zabiegi w winnicy i etapy wyrobu wina – podkreśla Roman Myśliwiec, właściciel Winnicy Golesz.

Poletkiem dydaktycznym dla słuchaczy SPW jest założona wiosną 2016 r. w Jaśle pierwsza w Polsce miejska winnica. Na potrzeby Studium udostępniona jest także profesjonalna przetwórnia o powierzchni 200 m2 z zapleczem socjalnym, sanitarnym oraz laboratorium. Część zajęć praktycznych odbywa się w laboratoriach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W ramach czesnego uczestnicy otrzymują oprócz 320 godzin wykładów, także dodatkowe praktyki, szkolenia degustacyjne, z oceny wina, sommelierskie, wyjazdy studyjne itp. Otrzymują również profesjonalnie przygotowane materiały szkoleniowe, a na zakończenie dyplom ukończenia Studium.

Zasady rekrutacji na Studium podane są na stronie www.akademiawina.org w zakładce „Kursy i szkolenia / Zgłoszenie/rejestracja”. W celu dokonania zgłoszenia należy korzystać z formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie.

Liczba miejsc - 25. Termin zgłoszeń kandydatów - do 15.12.2016 r. Liczyć się będzie kolejność zgłoszeń!

Ewa Wawro

prezes Fundacji „Galicja Vitis”

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION