Aktualności

Łowcze dziedzictwo przyrodniczo-kulinarne Ziemi Lubaczowskiej

  • 10-09-2016

Kulturę i tradycje kulinarne kół łowieckich promuje kolejny - wydany przez Powiat Lubaczowski - album „Dziedzictwo przyrodniczo- kulinarne Kół Łowieckich na Ziemi Lubaczowskiej”.


Publikacja jest wynikiem współpracy Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie z kołami łowieckimi, mającymi swoje obwody na terenie powiatu lubaczowskiego. Powstała też na kanwie sukcesu wydawniczego, jaki odniosła poprzednia publikacja związana z tradycjami kulinarnymi i nalewkarskimi Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru powiatu.

Tym razem na 135 kolorowych stronach albumu czytelnicy znajdą m.in. historię, zakres działania i osiągnięcia 12 kół łowieckich, mających swoje obwody na terenie powiatu lubaczowskiego, a także zaproponowane przez koła przepisy na potrawy z dziczyzny i nalewki.


Na kartach albumu zaprezentowały się koła łowieckie: „Cietrzew” w Lubaczowie, „Darz Bór” w Radymnie, „Hubert” w Oleszycach, „Jeleń” w Oleszycach, „Knieja” w Narolu, „Łoś” w Oleszycach, „Miot” w Krakowie, „Roztocze” w Rzeszowie, „Ryś” w Lubaczowie, „Sarenka” w Lubaczowie, „Sokolik” w Horyńcu-Zdroju i „Tur” w Wielkich Oczach.

Redakcją albumu zajmował się Mariusz Frant i Krzysztof Stępień z Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie. Tekstom towarzyszą fotografie z archiwów poszczególnych kół oraz autorstwa Krzysztofa Stępnia i Andrzeja Kroczka. Album będzie wkrótce dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej powiatu lubaczowskiego oraz w księgarni w powiecie.

Iwona Buczko

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION