Aktualności

Czy wróci moda na stare odmiany jabłoni?

  • 11-05-2015
fot. Grzegorz Poznański
fot. Grzegorz Poznański
fot. Grzegorz Poznański
fot. Grzegorz Poznański
Dzisiaj wiejskim domostwom coraz rzadziej towarzyszą wysokopienne sady, stare drzewa owocowe tradycyjnych odmian znikają z naszego krajobrazu. Stąd też pomysł na projekt „Powrót do korzeni – propagowanie tradycyjnego sadownictwa i warzywnictwa na terenach cennych przyrodniczo Pogórza Przemyskiego” zrealizowany przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze.
Jego celem było propagowanie tradycji sadownictwa i ogrodnictwa na obszarze Pogórza Przemyskiego poprzez promocję produktów tradycyjnych, lokalnych i ekologicznych związanych z uprawą starych odmian drzew oraz roślin warzywnych.
Jednym z efektów projektu było wydanie książki „Stare sady owocowe i tradycyjne ogrody wiejskie na terenie Pogórza Przemyskiego - dziedzictwem kulturowo-przyrodniczym” będącej swoistym kompendium wiedzy dotyczącej tradycji sadowniczych i warzywniczych, lokalnych odmian i produktów, dotąd nie zebranej na tym obszarze, obrazującej bogactwo i różnorodność tego regionu, jego historię i kulturę.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION