Podkarpackie zyska „mega” kulinarne wydarzenie

W sobotę, 21 marca br. w Zamku Dubiecko odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej im. Hanny Szymanderskiej oraz I Edycja Dań Dworskiej Kuchni Myśliwskiej.
Konkurs będzie cykliczny i odbywać się będzie corocznie przed Świętami Wielkanocnymi w Zamku Dubiecko. Ma charakter prestiżowej imprezy, gdzie przedstawiciele obiektów gastronomicznych będą mieli możliwość zaprezentowania się, przedstawiając polskie tradycje kulinarne oraz znaną w świecie polską gościnność.
Festiwal ma celu szeroko pojętą edukację dotyczącą początków kuchni polskiej wywodzącej się z kuchni myśliwskiej, która głównie miała miejsce na dworach, pałacach czy w zamkach, będzie pokazem sztuki kulinarnej prezentowanej przez przedstawicieli obiektów gastronomicznych z Polski, mającym na celu powrót do tradycji i wykwintności dań szlachecko – magnackich ściśle związanych z tradycjami kuchni myśliwskiej oraz promowanie podkarpackiej wołowiny.
Imprezie towarzyszyć będą liczne ciekawe wydarzenia:
- Jarmark Myśliwski – wystawa trofeów myśliwskich, pokazy mody myśliwskiej, degustacje wyrobów z dziczyzny i nalewek,
- prelekcja: Co wiemy o dziczyźnie – jej rola w żywieniu człowieka, promocja polskiej dziczyzny
- pokazy kulinarne kuchni myśliwskiej – Live cooking w wykonaniu znanych Mistrzów sztuki kulinarnej i amatorów – myśliwych,
- Konkurs Kulinarny dla profesjonalistów „Kuchnia dworska z historią w tle - Wielkie łowy” - pretenduje on do eliminacji w Kulinarnym Pucharze Polski (podczas konkursu będą obecni obserwatorzy - przedstawiciele organizatora KPP).
Atrakcją wieczoru będzie uroczysta Gala połączona z degustacją dań kuchni myśliwskiej i podkarpackiej wołowiny, w której wezmą udział zaproszeni goście, znani ze świata biznesu, polityki, mediów i kultury.