KALENDARZ IMPREZ

, 17 Listopada 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Aktualności

Co to jest Syndrom Czarnego Psa?

  • 10-09-2019

W wielu mitach, legendach, wierzeniach ludowych psy maści czarnej były symbolem katastrof, śmierci, tajemnic i innych katastrof. Ten przesąd trwa do dziś i dobrze jest znany pracownikom azylów i schronisk dla zwierząt. Syndrom Czarnego Psa oznacza, że psy z ciemniejszą sierścią nie są chętnie adoptowane. Czasami spędzają całe życie w schronisku...

Browar Ursa Maior postanowił coś z tym zrobić. Pretekst okazał się doskonały – na wiosnę przygarnęli z bieszczadzkiego leskiego schroniska psa o imieniu Ron. Niezwykle łagodny i przyjazny burzy wszystkie stereotypy. Jego podobizna została wykorzystana w najnowszym dziele z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, piwie w stylu English Porter o nazwie „Czarny Pies Dobry Pies”. Część dochodu ze sprzedaży piwa już wspiera potrzebujące zwierzęta, nie tylko z Bieszczad.

„Ursa Czarny Pies - Dobry Pies” to piwo o czekoladowo-kawowym aromacie i smaku pochodzącymi od specjalnie dobranej kompozycji słodów. Wyczuwalne są w nim dodatkowo nuty orzechów włoskich i toffi. Goryczka jest bardzo niska, a tekstura niezwykle gładka. W prostych słowach – smakuje jak mleczna czekolada z orzechami popijana dobrą czarną kawą. Świetnie pasuje do dań z grilla i wędzonych, pieczonych warzyw, burgerów z soczewicy, kanapek na pieczywie razowym, lekkich deserów czekoladowych i kawowych np. sufletów i musów oraz czekolady z orzechami.

Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, naturalnie nasycone CO2. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Woda z odwiertu „Ursa 1” w Uhercach Mineralnych, z naturalnie występującymi substancjami mineralnymi (ekstrakt 14,6% wag., alkohol 5,2% obj.).

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION