KALENDARZ IMPREZ

Środa, 25 Kwietnia 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Aktualności

Stylowe Siedlisko Janczar

  • 02-08-2017
Smakowe smalce
Smakowe smalce
Banianka pstrągowska
Banianka pstrągowska
Chata Grillowa
Chata Grillowa

Urządzona stylowo w drewnie Karczma Siedlisko Janczar w Pstrągowej, obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki, zaprasza na tradycyjne dania kuchni staropolskiej i regionalnej.

 


Oferta kulinarna obejmuje dania przygotowywane na miejscu, z lokalnych składników, ściśle związane z regionem Pogórza: smakowe smalce ze skwarkami, proziaki z masłem czosnkowym, żurek, zupa z leśnych grzybów, kapusta z grochem, staropolski bigos, pierogi ruskie, pierogi z kapustą i grzybami, kaszanka, salceson, pasztet, kiełbasa w weku, gołąbki, chleb wiejski, gomółki, ser biały czy boczek wędzony.

Gotowana tu „banianka pstrągowska” jest 214 daniem z Podkarpackiego na Liście Produktów Tradycyjnych. Dokumentację tego dania wraz z historycznym opisem przygotowało Siedlisko Janczar, a zupa z dyni jest serwowane w karczmie w ramach sezonowego menu regionalnego.W znajdującej się w pobliżu drewnianej Chacie Grillowej można przygotować imprezy biesiadne z menu w postaci grillowanych karczków, kiełbas, żeberek, pieczonych prosiąt i innych tego typu przysmaków. Siedlisko oferuje jazdę konną, warsztaty pieczenia chleba, warsztaty ceramiczne i bibułkarskie. Zimową porą Siedlisko Janczar zaprasza do przejażdżki po okolicy saniami zaprzęgniętymi w konie.Ogólnopolski periodyk „Sielskie Życie” - magazyn dla czytelników szukających azylu i wytchnienia od miejskiego zgiełku – przyznał im certyfikat „za sielski klimat, tradycję i gościnność”.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION