Wydarzenia

Członek Klastra Podkarpackie Smaki trafił na półki niemieckich delikatesów

  • 12-08-2013
Krzysztof Bałon wspólnie z żoną Martą gospodarstwo pasieczne w Niżnej Łące prowadzą od ponad 20 lat, kontynuując tradycje rodzinne już w trzecim pokoleniu. Od 2008 r. posiadają certyfikat na produkcję ekologiczną. W 2011 r. otrzymali certyfikat na produkcję „Podkarpackiego miodu spadziowego”, który znajduje się w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych.

Kilka miesięcy temu nawiązali oni kontakt z Kornelią Golombek, z firmy „Bildungsagentur" z Dusseldorfu, która zajmuje się m.in. pośrednictwem handlowym oraz specjalizuje w doradztwie dla firm, które chcą nawiązać współpracę z sieciami firm niemieckich. Pierwszy efekt tej współpracy już jest - miód jaworowy pojawił się na niemieckim rynku. Konsumenci docenili jego specyficzny aromat, wyjątkowy smak i aksamitną konsystencję kremową. Dzięki doświadczeniu oraz stałej kontroli jakości w Niżnej Łące powstają miody najwyższej jakości, pochodzące m.in. z ekologicznie czystych terenów Jaśliskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej informacji: krzysztof-balon.wix.com/ekomiody
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION